Młode dziewczęta coraz szybciej zaczynają interesować się makijażem – swoje inspiracje czerpią ze stylizacji gwiazd, często naśladują swoje rówieśniczki, co niekoniecznie daje zamierzony efekt. Wyzwaniem jest stworzyć makijaż dla młodej kobiety taki, który będzie dyskretny i niewidoczny, a zarazem będzie kamuflował niedoskonałości cery wynikające z młodego wieku, czasu kiedy występuje tzw. burza hormonów objawiająca się często różnymi nieproszonymi gośćmi na skórze w postaci wyprysków i niedoskonałości.
Oczyszczanie cery i pielęgnacja skóry to podstawa, od której powinny zacząć młode kobiety. Kolejnym krokiem będzie poznanie sztuki makijażu, w tym makijażu do szkoły, który przede wszystkim powinien być niewidoczny i nie wulgarny.
Warsztat został stworzony dla nastolatek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem. Podczas warsztatu dowiedzą się jak stworzyć makijaż dopasowany do ich grupy wiekowej oraz cery problematycznej – krok po kroku. Ponadto Uczestniczki dowiedzą się jak łączyć kosmetyki oraz jak mieszać kolory, aby nie był on zbyt wyzywający.
Każda uczestniczka może liczyć na indywidualne podejście/konsultacje z prowadzącą oraz praktyczne wskazówki kosmetyczne, dzięki którym sztuka makijażu przestanie być dla nich tajemnicą, a stanie się ciekawym wyzwaniem.

PROGRAM
•    charakterystyka makijażu nastolatek,
•    jak podkreślić atuty młodości,
•    zasada precyzji, staranności i umiaru,
•    korekta i neutralizacja niedoskonałości skóry,
•    modelowanie kształtu twarz,
•    delikatne podkreślenie oka i brwi,
•    użycie podkładu, odpowiedniego koloru i rodzaju oraz korektora,
•    przegląd kosmetyczki.
Młode kobiety często obawiają się , że „powinny” już coś umieć, idąc na warsztaty makijażu lub tego, że nie podołają technikom pokazywanym w trakcie  instruktażu. UWAGA!!! Nie musisz posiadać żadnych umiejętności z zakresu wizażu aby przyjść na warsztaty. Podobnie z kosmetykami czy pędzlami – podczas zajęć będziemy korzystać głównie z zasobów naszego kufra.  Obowiązkowo należy  przynieść swoją kosmetyczkę  celem  przeglądu, sprawdzenia podkładu i innych kosmetyków, aby służyły Paniom przy odpowiednim zastosowaniu i z wykorzystaniem wiedzy zdobytej na warsztatach.

Koszt na uczestnika: 300 zł
Ilość uczestników: grupa 4-osobowa
Czas trwania warsztatów: około 4h (1 dzień)

Prowadząca warsztaty: AGNIESZKA KASPERSKA – znana makijażystka do sesji reklamowych, pokazów, teledysków i filmów.