METODĄ ŻELOWĄ I HYBRYDOWĄ

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które od podstaw chcą przygotować się do wykonywania zawodu stylistki paznokci. Kurs pozwoli Tobie nie tylko wyczerpująco zaznajomić się z kwestiami teoretycznymi ale również w praktyczny sposób zdobyć umiejętności wykonywania zabiegu przedłużania i stylizacji paznokci.

Zajęcia odbywają się w małych kameralnych grupach 6-osobowych, na w pełni wyposażonych stanowiskach pracy . Pracujemy wyłącznie na profesjonalnych produktach i sprzętach, rekomendowanych przez wiele gabinetów i salonów urody.

Warsztaty makijażu skierowane są do Pań chcących nauczyć się pracy ze swoją urodą – zarówno tych, które dopiero rozpoczynają przygodę z makijażem, jak i bardziej zaawansowanych adeptek sztuki makijażu, chcących zweryfikować lub uzupełnić posiadane umiejętności.
Makijaż dzienny służy do wydobycia naturalnego piękna kobiety. Jego zadaniem jest podkreślenia kobiecych walorów pozostając przy tym niezauważonym. Ten rodzaj makijażu powinien również kamuflować niedoskonałości skóry, dlatego musi być wykonany w sposób umiejętny i właściwie dobranymi kosmetykami. Jego wykonanie wymaga nie małej precyzji, w której kolejność nakładania kosmetyków decyduje o efekcie końcowym.

Jednym z trudniejszych do wykonania jest makijaż kobiety dojrzałej, który wymaga niezwykłej precyzji i staranności, a przede wszystkim umiaru. By osiągnąć efekt pożądany zapraszamy dojrzałe panie na lekcję próbną, pod instruktażem specjalisty, który nauczy Cię jak korygować oznaki upływającego czasu…

Z  upływem lat zmienia się nasza skóra, która traci swoją gęstość. Kontury twarzy stają co raz mniej wyraźne.  Cera często nabiera innego odcienia. Dlatego  tak ważne jest, by świadomie wykonywać codzienny makeup. Właściwie wykonany makijaż potrafi  naprawdę zdziałać cuda – podnieść optycznie opadające powieki, które straciły swą elastyczność, zakryć niedoskonałości cery (popękane naczynka, przebarwienia), napiąć i “wyrzeźbić” twarz.

Młode dziewczęta coraz szybciej zaczynają interesować się makijażem – swoje inspiracje czerpią ze stylizacji gwiazd, często naśladują swoje rówieśniczki, co niekoniecznie daje zamierzony efekt. Wyzwaniem jest stworzyć makijaż dla młodej kobiety taki, który będzie dyskretny i niewidoczny, a zarazem będzie kamuflował niedoskonałości cery wynikające z młodego wieku, czasu kiedy występuje tzw. burza hormonów objawiająca się często różnymi nieproszonymi gośćmi na skórze w postaci wyprysków i niedoskonałości.
Oczyszczanie cery i pielęgnacja skóry to podstawa, od której powinny zacząć młode kobiety. Kolejnym krokiem będzie poznanie sztuki makijażu, w tym makijażu do szkoły, który przede wszystkim powinien być niewidoczny i nie wulgarny.
Warsztat został stworzony dla nastolatek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem. Podczas warsztatu dowiedzą się jak stworzyć makijaż dopasowany do ich grupy wiekowej oraz cery problematycznej – krok po kroku. Ponadto Uczestniczki dowiedzą się jak łączyć kosmetyki oraz jak mieszać kolory, aby nie był on zbyt wyzywający.
Każda uczestniczka może liczyć na indywidualne podejście/konsultacje z prowadzącą oraz praktyczne wskazówki kosmetyczne, dzięki którym sztuka makijażu przestanie być dla nich tajemnicą, a stanie się ciekawym wyzwaniem.